1. Skip to Menu
  2. Skip to Content
  3. Skip to Footer>

Film dokumentalny o U-bootach

Moderatorzy: Jatzoo, Brodołak, ObltzS

Posty: 36 • Strona 1 z 21, 2

Film dokumentalny o U-bootach

Postprzez Korvettenkapitan » 22.05.04, 19:38

Witam.

Pamiętam, że kiedyś na Discovery leciał film dokumentalny pt. Wojna U-bootów - (U-boat War).
Pierwszy odcinek nosił tytuł: (pamiętam tylko oryginalne) Sea Wolves.
Drugi: Attack on America
Trzeci: Iron Coffins

Uważam, że był to jeden z najlepszych filmów dokumentalnych o U-bootach, jakie powstały.
Ale mimo dużego sukcesu, nie lecą już od całkiem długiego czasu na Discovery, ani nie mogę na nie natrafić w ogóle w telewizji.

Czy któryś z Panów wie, czy te programy są dostępne do kupna w Polsce?

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez Jatzoo » 22.05.04, 20:34

W Polsce są nie do zdobycia - wiadomo dlaczego :(

Wszystkie 3 części są do zassania np. z eDonkeya w wersji angielskiej lub też i niemieckiej. Mógłbym Ci wersję angielską przegrać, ale ktoś zrippował te pliki do rozmiaru 760 MB - trzeba by pokombinować z płytami CD 800 MB aby to nagrać, ale mogą być problemy, bo moja leciwa nagrywarka raczej tego nie uciągnie.

Hehe... chyba, że mi ktoś zasponsoruje nagrywarkę DVD ;)
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez Korvettenkapitan » 23.05.04, 13:29

Witam.

Jatzoo -------- dziękuję za informację i propozycję i na pewno ją rozważę.

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez drajwer » 05.06.04, 15:10

Witam

Ja właśnie ściagam sobie wyżej wymienony film w trzech częściach.

A ponadto mam inny film o u-bootach, także z dicovery, mianowicie: Wojna z u-bootami. Z polskim tłumaczeniem i cały mieści się na jednej płytce. Jak ktoś chętny to dajcie znać :D

Pozdrowienia z Gdyni
Marcin
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Gość » 05.06.04, 22:56

Witaj Drajwer.
Posiadam w/w 3 części filmów, ale wyłącznie na kasetach wideo, Jezeli jesteś w stanie, przekopiować to na płytki CD to daj znać.
Interesuje mnie film na CD, który oferujesz. Podaj warunki.
Pozdrawiam
Gość
 

Postprzez drajwer » 05.06.04, 23:37

Hmmmm

Warunki są proste:

Podajesz adres, dostajesz płytkę. To wszystko.

Marcin
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Postprzez U-boot » 06.06.04, 06:42

drajwer --> warunki są proste, nie da się ukryć :-)

Powiem szczerze, ze i ja reflektowałbym na ten filmik, jak na ten w trzech częsciach :-)

Pozdrowionka
U-boot
Kapitänleutnant
 
Tonaż: 319.000 BRT

Dołączył(a): 10.09.02, 08:46
Lokalizacja: Gdynia

Postprzez Korvettenkapitan » 12.06.04, 19:16

Witam.

Drajwer ---------- czy przypadkiem film dokumentalny o którym wspomniałeś nie pochodzi z serii "Battlefield" nadawanej na Discovery od pon. do pt. o godzinie 16?

Jeśli tak, to były to dwa odcinki po jedną godzinę (jeśli dobrze pamiętam).

Pozdrawiam.
Korvettenkapitan
Korvettenkapitän
 
Tonaż: 436.000 BRT

Dołączył(a): 21.01.04, 22:15
Lokalizacja: Nad Bałtykiem

Postprzez drajwer » 19.06.04, 17:07

Witaj

Tak, to jest film najprowdopodobniej z tej serii. Chociaż pewności nie mam.

PS
Wcięło mi twardy z tym filmem więc sprawdzić póki co nie mogę :?
Ale niedługo go odzyskam :lol:
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Postprzez drajwer » 21.06.04, 11:57

Witajcie

Chciałbym poinformować wszelkich zainteresowanych iż posiadam juz wszystkie 3 części filmu: "Der U-boot krieg". Niestety tak jak przypuszczałem jest to wersja niemiecka :x . Może ma ktoś napisy do niej albo może znalazłaby się osoba chętna i na tyle ambitna aby przetłumaczyć? Ja niestety nie władam językiem naszych zachodnich sąsiadów.

Pozdrowienia z Gdyni
Marcin
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Postprzez amigo » 23.06.04, 21:12

Witaj drajwer mam chęć na płytki z kopiami w/w 3 częściami filmów. Ponegocjujemy ???
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez drajwer » 29.06.04, 14:15

>> Amigo

Twoje płytki już jadą. Ale chyba tylko Bóg i pocztowcy wiedzą kiedy dotrą :wink:

Pozdrawiam
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Postprzez amigo » 29.06.04, 18:01

dzięki Drajwer. Jak dotrą, to zameldyję cI.
amigo
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Vip User
 
Tonaż: 983.000 BRT

Dołączył(a): 07.09.03, 12:34

Postprzez drajwer » 15.03.05, 17:53

Właśnie otrzymałem 4 płytową wersję filmu Das Boot. Jest to nie przycinana wersja, z której zrobiono mini serial. Niestety nie mam jeszcze napisów polskich :( Mimo wszystko jak ktoś chce to proszę o kontakt na priv.

Pozdrawiam
drajwer
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 36.000 BRT

Dołączył(a): 07.01.04, 23:45
Lokalizacja: Rumia

Postprzez Jagdtiger » 15.03.05, 22:32

Drajwer - dobrze się skałada bo też jestem z gdyni i ten film bym chętnie sobie zgrał. Z jakiej jesteś dzielnicy ?
Jagdtiger
Fregattenkapitän
 
Tonaż: 508.000 BRT

Dołączył(a): 16.02.03, 20:43
Lokalizacja: 3miasto

U 505

Postprzez Sebek » 16.10.05, 15:03

Witam!

Jakiś tydzień temu kupiłem płytkę VCD o historii zdobycia U boota 505.
Film został wyprodukowany przez Discovery Channel.

Historia jest opowiedziana bardzo ciekawie i zawiera wyłącznie filmy dokumentalne i wywiady ze świadkami tamtych wydarzeń.

Filmy wydawane są przez wydawnictwo Edipresse Książki.
Seria zawiera film i dodatkową książkę. Niestety temat książki jest całkiem inny niż filmu tzn. wydania są mieszane, na przykład do filmu o D-Day książka ukazała się kilka numerów później.
Ostatnio edytowano 18.10.05, 15:55 przez Sebek, łącznie edytowano 1 raz
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Filmy o okrętach podwodnych

Postprzez ObltzS » 16.10.05, 18:41

Witaj Sebek !
Czy na okładce wydawnictwa podano internetowy adres tego wydawnictwa lub adres elektroniczny ? Jeśłi tak, czy mogłbyś je podać ?
Dzięki i pozdrowionka.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.727.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

U 505

Postprzez Sebek » 16.10.05, 23:48

Swego czasu kontaktowałem się z tym wydawnictwem i pytałem o numery archiwalne z tej serii. Niestety zostałem całkowicie niezrozumiany.
Po prostu odesłali mnie z kwitkiem.

Seria ta jest dostępna w kioskach ale myślę że jak popytasz w księgarniach to też się znajdzie.

Jak do tej pory nie udało mi się ustalić dokładnego okresu w jakim się ukazują te filmy. Myślę że są co dwa lub trzy tygodnie.


Jak dotychczas ukazały się następujące tytuły:

"Berlin 1945" z filmem "Tajemnica zamachu na Hitlera, cz.1"
"Katyń" z filmem "Tajemnica zamachu na Hitlera, cz.2"
"Hiroszima i Nagasaki" z filmem "Sprawa Rosenbergów. Atomowa zdrada"
"Narwik" z filmem "Skrzydła. Drezno w ogniu"
"Iwo Jima" z filmem "Naziści. Spisek okultystów, cz.1"
"Pearl Harbor" z filmem "Naziści. Spisek okultystów, cz.2"
"Wojna zimowa" z filmem "Tajemnica D-Day"
"McArthur" z filmem "Normandia. Wielka krucjata, cz.1"
"Kawaleria" z filmem "Normandia. Wielka krucjata, cz.2"

"D-Day" z filmem "Historia zdobycia Uboota 505"


Adres wydawnictwa:

http://www.edipresse.pl/strona/start.php

lub na

http://www.discoverypolska.com
Sebek
Leutnant zur See
 
Tonaż: 129.000 BRT

Dołączył(a): 23.09.05, 12:14
Lokalizacja: Biała Podlaska

Postprzez tom » 14.10.06, 09:14

Panowie pojawila się na DVD historia U-505.Cena obecna 5 zł.{kolekcja IIwojny swiatowej}
tom
Fähnrich zur See
 
Tonaż: 45.000 BRT

Dołączył(a): 12.07.05, 15:37

"Morgenrot"

Postprzez Deusmax » 14.10.06, 17:08

Dzięki za info.
Ja potrzebuje napisy do filmu z 1933 "Jutrzenka" czyli "Morgenrot" który udało mi się niedawno ściągnąć z http://torrentreactor.net/ Opis:Niemiecka łódź podwodna U21 pod dowództwem kapitana marynarki Helmuta Liersa [Rudolf Forster] zatapia nieprzyjacielski statek, a następnie sama zostaje trafiona przez brytyjski niszczyciel i ciężko uszkodzona spoczywa na głębokości 60 metrów. Ponieważ dla dziesięciu osób, które przeżyły, pozostaje tylko osiem skafandrów ratunkowych, dwu mężczyzn musi dobrowolne oddać swe życie za innych... "Jutrzenka", której premiera odbyła sie 2 lutego 1933 roku w obecnośc Adolfa Hitlera, jest filmem nacjonalistycznym. Emanuje z niego obsesja śmierci i idea poświęcenia. Jednkaże inaczej niż w nastepnych hitlerowskich filmach wojennych, nie brak tu współczucia dla poległych przeciwników.
Film mimo że leciwy wydaje się ciekawy
P.S. Nie jest to dokument ale nie chciałem tworzyć nowego tematu.
Deusmax
Leutnant zur See
 
Tonaż: 134.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.06, 22:13
Lokalizacja: Toruń

"Morgenrot"

Postprzez ObltzS » 23.10.06, 20:27

Witam !
Kol. Deusmax z niemieckim filmem "Morgenrot" z 1933 r. miał tzw. "dobrego niucha" - film interesujący z kilku względów.
Po pierwsze - jego premiera odbyła się w obecności nowego kanclerza Rzeszy A. Hitlera, już w trzy dni po objęciu przez niego nowego urzędu.
Po drugie - jest początek 1933 r., a zatem Niemcom nie wolno było mieć jeszcze [zgodnie z postanowieniami traktatu wersalskiego] w swojej Reichsmarine okrętów podwodnych.
Po trzecie - w filmie jest dużo scen zarówno rozgrywających się i kręconych tak na pokładzie U-Boota jak i w jego wnętrzu. Poza tym okręt ten jest filmowany z różnych ujęć [od dziobu, burty, rufy itp.] a Niemcy jeszcze w tym czasie nie mieli Bavaria Film-Studio [gdzie powstała makieta okrętu z filmu "Das Boot"]. Skąd zatem ów okręt, skoro w tym czasie takowego nie było na stanie ówczesnej Reichsmarine !?

Otóż okazało się, że okręt ten jest prawdziwy, [nie był on makietą] a był jedynie wypożyczony do zdjęć od Fińskiej marynarki wojennej przez ówczesną UFA-Studio i był typem określanym jako "Iku-Turso", łudząco podobnym tak do typu "Vetehinen", "Vesihiisi", "Vesikko" oraz typu "II A". To właśnie niemieccy konstrutkorzy na tych typach budowanych i konstruowanych m. inn. dla Findlandii, zdobywali swe doświadczenia [fikcyjna firma cywilna N.V. Ingenieurskantoor voor Scheepsbouw (IvS)].
W filmie jest również scena, gdzie brytyjski szkuner okazuje się być statkiem-pułapką "Q-Ship" - było to również pożyczony od Finlandii na czas zdjęć oryginalny fiński szkuner "Viborg av Maria", który dla podkreślenia realizmu zostaje zniszczony.
Film jest wart polecenia - na uwagę zasługują fantastyczne sceny, kręcone na morzu, a przecież jeszcze nie znano tzw. efektów komputerowych.
Swoją drogą ciekawe, czy film ten miał wpływ na pobudzenie wyobraźni młodych chłopaków, kiedy to w 2,5 roku od premiery filmu podpisano pomiędzy Niemcami a Anglią traktat flotowy z 18.06.1935 w Londynie a Niemcom już wolno było tak posiadać jak i tworzyć pierwsze flotylle okrętów podwodnych - czy ten film mógł chociażby w niewielkiej mierze pomóc w 1935 Fregattenkapitänowi K. Dönitzowi ?
Kto jeszcze nie oglądał, niech żałuje !
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.727.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Deusmax » 24.10.06, 11:11

Czasem można znaleźć takie perełki. Film wydaje się krótki ale bardzo ciekawy efekty jak na owe czasy całkem dobre. Nie wątpie że miał wpływ na młodych Niemców film rozpiera duma, pokazuje odwagę i poświecenie po tym filmie każdy młody Niemiec pewnie chciał być kapitanem U-boota. Szkoda tylko ze nie zrozumiałem z tego co mówili ani jednego słowa :(
Deusmax
Leutnant zur See
 
Tonaż: 134.000 BRT

Dołączył(a): 06.08.06, 22:13
Lokalizacja: Toruń

"Morgenrot"

Postprzez ObltzS » 24.10.06, 16:44

Ten film to jak znaczek pocztowy z wyspy Mauritiusa wśród filatelistów - mnie np. zachwyciły w oryginale brzmiące komendy wydawane przez d-cę okrętu, scena smarowania towotem [prawdopodobnie zmieszanego z szarym mydłem] torpedy przed załadunkiem do wyrzutni torpedowej itp. sceny - wszystko jak dla mnie jest bardzo naturalne, bez tzw. udawania i swoistej sztuczności, od której to aż kapie i ocieka współczena prod. filmowa. I znowu pojawia się kolejne retoryczne pytanie - w czasie kręcenia filmu Niemcom nie wolno jeszcze było mieć U-Bootów, natomiast pokazana załoga wszystkie czynności związane z obsługą wyznaczonych im stanowisk bojowych wykonuje w pełni profesjonalnie, niczym starzy wyjadacze - ciekawe gdzie i u kogo ćwiczyli lub pobierali lekcje ? - bo przecież w tym okresie nie było jeszcze załóg U-Bootów, od których można byłoby "podpatrzeć" dla potrzeb filmu pewne rzeczy.
Ale jeśli zapał i wykazywana ochota była tak wielkia, to wcale nie dziwi, iż oficjalny historyk RN Stephen Wentworth Roskill (1903 - 1982) w posumowaniu swojej pracy o historii BoA tak napisał :
"Großadmiral Dönitz był po ojcowsku związany ze swoimi ludźmi, a oni odpłacali mu niezachwianą wiernością, którą cieszyć się może niewielu dowódców. Z około 39.000 niemieckich marynarzy poległo nie mniej niż 32.000, tylko 5.000 trafiło do niewoli. Tak wysoki procent strat poniesiony przez tak wielki i doskonale wyszkolony rodzaj broni, podczas ciągnących się długo walk, praktycznie nie ma odpowiednika w historii wojen. Jednak załogi okrętów podwodnych zacięcie walczyły przeciwko miazdżącej przewadze, aż do gorzkiego końca - w wielkim stopniu świadczy to o jakości dowódczych Dönitza i Esprit de Corps jego rodzaju broni."

Znamienny w świetle tego wszystkiego wydaje się być też tytuł filmu : "Morgenrot" - Jutrzenka, którą onegdaj stosowano do określania tej pory doby, jaką był przełom nocy i dnia, tuż na krótko przed właściwym świtem i rodzącym się nowym, nieznanym jeszcze w wydarzenia które miał z sobą przynieść dniem, który jak pokazała późniejsza tragiczna rzeczywistość, obfitował w wiele zawartych w filmie wydarzeń.
Prawdopodobnie czysty przypadek sprawił, że dzisiaj, posiadając wiedzę o wydarzeniach z tamtych dni, tytuł tego filmu można tłumaczyć sobie nieomal proroczo. To rzeczywiście chyba była prawdziwa jutrzenka, która przynosiła z sobą nieznany w wydarzenia dzień, dla mającej powstać wkrótce U-Bootwaffe i jej tragicznych losów. Ale wówczas chyba nikt jeszcze nie wiedział, co tak naprawdę przyniesie ten dzień ...
Naszemu Kol. Deusmaxowi należy życzyć, aby ten "dobry niuch" służył mu nadal, a jeśli cokolwiek natrafi, to liczymy na podzielenie się z nami wszystkimi tą informacją.
ObltzS
Admiral
Admiral
Moderator Team
 
Tonaż: 1.727.000 BRT

Dołączył(a): 05.07.05, 19:31
Lokalizacja: Polska południowa

Postprzez Jatzoo » 24.10.06, 17:09

Do zassania (z ciekawszych) są jeszcze:
- 1941 - U-Boote Westwärts
- 1943 - Action In The North Atlantic
- 1957 - Haie Und Kleine Fische
- 1958 - U-47 Kapitänleutnant Prien

Oczywiście - jak wiadomo - na tym Forum nie propagujemy piractwa, wręcz przeciwnie - tępimy je.. Pytanie tylko, co zrobić jak nawet gdybyśmy chcieli kupić w/w pozycje (zwłaszcza z okresu wojennego) to nie ma takiej możliwości :-|
Jatzoo
Grossadmiral
Grossadmiral
Global Mod
 
Tonaż: 2.353.000 BRT

Dołączył(a): 22.08.02, 15:03

Postprzez dragonfly » 24.10.06, 17:14

Panowie! Tak się składa że mam od kolegi na dwóch płytach dwa odcinki "Wojny U-Bootów" Nie wiem czy chodzi o te same które wymienione zostały w pierwszym poście. Zainteresowanych proszę na priva.
dragonfly
Kapitän zur See
Kapitän zur See
Moderator Team
 
Tonaż: 800.000 BRT

Dołączył(a): 22.09.03, 12:42
Lokalizacja: Żagań

Następna strona

Posty: 36 • Strona 1 z 21, 2

Powrót do Nie związane



Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 22 gości

cron